temel cilt bakım ürünleri
cilt bakım ürünleri

Cilt Bakım Ürünleri: Pahalı VS Ucuz

Dünyanın en büyük sektörlerinden bir olan kozmetik sektöründe, çok fazla marka ve ürün gamı bulunmaktadır.

“Pahalı ürün en iyisidir”, “ucuz ürünler etkisiz ve kötüdür” ya da tam tersi “pahalı ürünler gereksizdir” gibi yargılardan ziyade kendinize şu soruları sormalısınız:

Cilt tipim ne?

Cildimin neye ihtiyacı var?

Bütçem ne kadar?

İlk Olarak Temel Cilt Bakımınıza Odaklanın

Temizleyici

Temizleyicinin tek görevi temizlemektir. Basit formüllü, etkili, pH’ı ciltle uyumlu, cilt tipinize uygun, nazik bir temizleyici olması yeterlidir ve pahalı olmak zorunda değildir.

Nemlendirici

Nemlendiricinin tek görevi nem vermek ve nemi korumaktır. Basit formüllü, etkili, cilt tipinize uygun nem verici bir nemlendirici olması yeterlidir ve pahalı olmak zorunda değildir.

Güneş kremi

Güneş kremi cilt bakımında temel bir ihtiyaçtır. Güvendiğiniz bir firmanın cildinize tipinize uygun, geniş spektrumlu, iyi koruma sağlayan ve bütçenize uygun bir güneş kremini seçebilirsiniz.

Güneş kreminin sürüldüğünde ciltte rahatsızlık hissi vermemesi önemlidir çünkü konforlu olmaması durumunda çoğu insan güneş kremi kullanmaktan keyif almayıp kullanmayı bırakabiliyor.

Unutmayın

Temel cilt bakımı=anti-aging

Temel cilt bakımı ister ucuz ister pahalı olsun, anti-agingdir.

Bu yüzden ne uygun fiyatlı ürünleri ne pahalı ürünleri “iyi ya da kötü, etkili ya da etkisiz” olarak genellemeyi doğru buluyorum.

Evet, çok iyi içerikli, patentli, yüksek teknoloji ile üretilen harika ürünler var, ancak bu markalar Ar-Ge’ye, çeşitli testlere vb. birçok şeye çok yüksek bütçeler ayırıyorlar ve haliyle bu markaların ürün fiyatları da yükselebiliyor. Bazı markalar ise marka konumlandırmaları gereği belirledikleri önceliklere göre hareket edebiliyorlar.

Kısacası tavsiyem, ucuz ya da pahalı olup olmamasından bağımsız olarak, ürünleri biraz daha geniş açıdan değerlendirmeniz olacaktır.

Cilt bakımı temel bir ihtiyaçtır.

Her bütçeye uygun cilt bakım ürünleri vardır.

Ve etkilidir.

Bu yüzden, cilt bakımınız için ilk olarak kendinize en uygun olan temel cilt bakım ürünleriyle başlayıp daha sonra cildinizin ek ihtiyaçlarına ve bütçenize göre ürün eklemeleri yapabilirsiniz.

Son olarak şu noktaya da dikkat çekmek istiyorum; uygun fiyatlı ürün algısı bütçeden bütçeye değişiklik gösterebilen bir konu. Örneğin, 200 TL’lik bir temizleyici birinin bütçesine göre uygun, bir başkasının bütçesine göre ise pahalı olarak değerlendirilebilir.

Bu yüzden, her zaman kendi bütçeniz doğrultusunda doğru ürünleri seçmeye odaklanmanızı öneririm.

Okuduğunuz için teşekkür ederim,

Sevgiler