Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller hücreleri aktive etmek, kolajen üretimini artırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Yara izi, çukur, akne izleri, çatlak, kırışıklık, saç çıkarma gibi sorunlarda uzun dönemde etkilidir.

Yüz, boyun, dekolte, göz çevresi için 0.5 mm veya 0.75 en idealidir. Dermaroller seçerken yüksek kaliteli ürün seçmek çok önemli. İğnelerin titanyum olması en büyük kıstas çünkü iğnelerin paslanmaması ve eğrilmemesi gerekiyor. Türkiye’de de kolayca bulunan zgts markasını tercih ediyorum. 540 iğneli, 0.75 mm ve titanyum olanını tercih ediyorum.

Eğer dermarollerınızın iğneleri eğrilirse mutlaka onu atın ve yerine yenisini temin edin. Dermarollerını maksimum, iğnelerin durumlarına göre, 8-10 kez kullanılmalıdır.

Akneli ciltler, açık yarası olan, şeker hastalığı olan, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler, lazer işlemi, kimyasal peeling yaptıranlar, roaccutane veya sivilce tedavisi görenler, kemoterapi alan kişilerin kullanmaması gerekir. Estetik operasyon geçiren kişiler ise doktora danışmak sureti ile operasyondan 6 ay sonra, botoks yaptıran kişiler de 2-3 hafta sonra uygulayabilirler.

Dermaroller ile kullanılmaması gereken içerikler ise kabaca retinoidler, asitler, alkol, parfüm, aha, bha asitler, diğer soyucu asitler, vazelin, shea yağı, kakao yağı gibi emilimi düşük yağlar ve cildinize iyi gelmediğine emin olduğunuz içerikleri kullanmayınız.

Dermaroller kullanırken ürünlerin içeriklerini kontrol edin, ezcanede satılan -c vit, e vit ampulleri kullanmayın. ampul kullanmak isterseniz cilde uygun tasarlanmış kaliteli markaların ürünlerini seçebilirsiniz.

Ayda bir yapılması yeterlidir, serum kullanmak zorunlu değildir, ürün tek başına da işe yarıyor.

sevgiler