3D roller masaj aletleri
Son güncelleme:

Yüz masaj aletlerine olan ilgim nedeni ile çok fazla ürün satın alıp denedim. Denediğim masaj aletleri arasında en memnun kaldığım 3d roller isimli yüz masaj aleti oldu.

Masajın Önemi

Masaj yapmak kasları rahatlatmanın en önemli adımlardından biridir. Gün içerisinde; ofiste, evde, ders çalışırken vs. kaslarımızı çok fazla kullanıyoruz bu yüzden de kaslar gerilebiliyor. Kaslar gerildiğinde cildimizde kırışıklık, diş sıkma problemleri, baş ağrısı vb. durumlar yaratabiliyor.

Kasları Rahatlatmak

Masaj yapmamızın ilk sebebi kasları rahatlatmak olmalıdır. Ellerimizi kullanarak kasların yönüne doğru masaj yapmamız gerekiyor. Masaj yaparken bu aleti tercih etmemin sebebi el ile yaptığım masajdan daha pratik ve etkili olması oldu o yüzden genellikle masaj yaparken bu aleti tercih ediyorum.

Kan Dolaşım Sistemi

Masajın bir diğer faydası ise kan dolaşım sistemini harekete geçirmesi. Kan dolaşımı harekete geçtiğinde cilde daha çok oksijen gitmiş oluyor ve kolajen üretimini de artırıyor. Cildin daha sağlıklı, parlak, aydınlık gözükmesine katkı sağlıyor.

Lenfatik Sistem

Lenfatik sistem kısaca; lenfatik damarlarındaki ve lenf nodüllerindeki sıvıdır. Vücudumuzun savunma mekanizmasıdır diyebiliriz; toksini, atığı, enfeksiyonları atmamızı sağlar.

Lenf sisteminin kalp-damar sistemindeki gibi pompalama mekanizması olmadığı için hareketsiz kalmak, egzersiz yapmamak sistemin verimli çalışmasına engel olabilir veya yavaşlatabilir. Bu yüzden ihtiyaç halinde lenf drenaj masajı yapılması faydalı olacaktır. Damarlarda herhangi bir tıkanıklık olduğunda lenf masajı yapılabilir ve bu sayede tıkanıklığı açmaya ve akışı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu tıkanıklık ödeme sebep olabilir; masaj, ödemi atmaya ve sinüzün açılmasına da yardımcı olur. Masajın belirli birkaç tekniği var, çok yakında youtube kanalımda detaylı videosunu çekeceğim.

Masaj Ne Zaman Yapılmalı

3d masaj aleti günlük kullanılabilir. Kan dolaşımı ve kasları rahatlatmak için en az 1 dakikalık bir masaj yeterli olacaktır. Yüz egzersizlerinden sonra da masaj yapmak kasları rahatlatır ve kan dolaşımını artırır. Lenf Masajı hariç klasik yüz masajını vaktiniz olduğu sürece istediğiniz kadar yapabilirsiniz; 1 dakika ile 5 dakika arası bir masaj yeterli olacaktır.