Alterra Zellaktiv Q10 Anti-Aging Serum

Rossmann sevgimi anlata anlata bitiremem herhalde. Türkiye’de yaşadığım dönemde sık sık Rossmann mağazasına uğrar saatlerce ürünleri tek tek inceler, ürün keşfederdim. Saatlerce vakit geçirmemin sebebi ise markaların her ürünü iyi olacak diye bir şey olmuyor o yüzden her markanın her ürününe mutlaka tek tek bakıyorum. Bu ürünü de o şekilde keşfetmiştim. Bu serumu da bittikçe almış ve severek kullanmıştım.

İçerik

  • Su bazlı
  • Nem çekici olarak gliserin, hyalüronik asit, sorbitol yer alıyor.
  • Alkol sizi korkutmasın. Alkol doğal olarak da oluşan bir maddedir aslında. İçerikte organik alkol kullanılmış bunu da yıldız işareti konulmuş aşağı kısımda, organik sertifikalı hammadelerden üretilmiştir diye beyan etmişler. Basit Alkoller formülde yüksek oranlarda yer aldığında belki kurutabilir ama formülde bolca nem verici ve cildi yatıştırıcı içerikler de mevcut o nedenle cildi kurutacağını sanmıyorum.
  • Organik sertifikalı meyve ve yaprak extratları; Equisetum arvense antioksidan ve cilt yatıştırıcı, Ginkgo biloba en meşhur doğal bitki özlerinden biridir. Antioksidan, yatıştırıcı ve yaşlanma karşıtı olduğu gözlemlenmiş bir içeriktir. Camellia Sinensis Leaf Extract en çok veriye sahip cilde antioksidan etki yaptığı bilinen doğal bir içeriktir.
  • Argania Spinosa Kernel Oil, Argan yağı, cilde çok iyi gelen yağ asitleri oleic (38-50%), linoleic (28-38%) ve palmitic (10-18%) ihtiva eder. Antioksadan etkiyi ise içerisinde bulunan e vitamini ile sağlar. Cildi yumuşatır, rahatlatır, antioksidan etki sağlar. Olgun ve kuru ciltler için güzel bir içeriktir.
  • Ubiquinone ise Q10 dir yani qoenzyme; kısaca antioksidan, yaşlandırmayı geciktirici, cilde enerji veren özellikleri vardır.
  • Parfüm dediği ise doğal uçucu yağlardan elde edilmiştir. Hassasiyeti olan kişiler dikkat edebilir.
  • Sodium hydroxide ise kostik maddesidir yani serumlardaki kaygan akışkan hissi yaratan maddedir. Nem çekici özelliği vardır.
  • Xantham gum ise mısır, süt, buğday gibi maddelerden elde edilen doğal vegan kıvam artırıcıdır.
Ürün İçeriği

Kimler Kullanabilir

Anti-Aging olarak belirtilse de her yaş (20’li yaşlardan itibaren) ve her cilt tipi kullanabilir. Bitki özlerine ve uçucu yağlara karşı hassasiyeti olan kişiler kullanmadan önce bilek içinde 24-48 saat arası alerji testi yapabilirler ya da hassasiyetini halihazırda bilen kişiler ürünü bir göz daha inceleyip o şekilde karar verebilirler.

Nasıl Kullanılır

Yapısı, formülü ve içeriği gereği nem çekici klasmanında kullanmayı tercih ettim. Cildi temizleme aşamasından sonra nemlendirici bir tonik/esans/bitki suyu akabinde hemen sürülebilir. Yapısı serumu andırıyor yani akışkan ancak formülü tam olarak bir serum mu o kısmında bir yorum yapamıyorum. Sabah ve akşam cilt bakım rutinlerinde rahatlıkla kullanılabilir.