Ashley Joy Saç Bakım Yağı ve Saç Masajı

Son güncelleme:

Öncelikle saç, kaş, kirpik uzatma mevzusu anında mucize görebileceğiniz bir şey olmayabilir. Çünkü kılların belli bir döngüsü vardır. Bu fazlar anajen, katajen ve telojendir (her saç teli de aynı anda, aynı fazda değillerdir) Ayrıca herkesin bünyesi, hormonel durumu, cilt hastalıkları, coğrafi bölge, stres, yaş vb. etkenler dolayısı ile her insanda değişkendir.

Eğer saç derinizde belli bir rahatsızlık, saç dökülmesi, egzama vb. şeyler varsa bu tip ‘doğal’ yağ karışımlardansa dermokozmetik saç bakım serumları, losyon, tonik ve şampuanları veya doktorunuzun uygun gördüğü tedaviyi kullanmanız daha iyi olabilir. Saç deriniz çok yağlı ise de yağ bakımı es geçilebilir ama memnunsanız da kullanmakta tabii ki bir sakınca yok.

Kişisel Deneyimim

Benim saçlarım kuru ve kolay kolay yağlanmaz. Herhangi bir kepeklenme, egzama vs problemim yok şu anda. O yüzden yağ karışımlarını kendim de yapıp kullanıyorum, bu şekilde hazır satılan ürünleri de kullanıyorum. Saçımı yumuşattığını ve parlattığını gözlemledim.

Masaj

Masaj bence en önemli kısmı, kan dolaşımını hızlandırdığı için kolajeni de artırmayı teşvik ediyor. Saç derisinin daha sağlıklı yapıda olması için yardımcı oluyor. Kasları rahattığı için de fiziksel olarak rahatlama sağlıyor.

Nasıl Bakım Yapıyorum

Eğer ki üşenmezsem haftada bir veya iki haftada bir, saçlarım kirliyken yağ serumdan bolca alıp diplere iyice yedirerek sürüyorum. İlk önce saç diplerime ellerimle yediriyorum, kalanları da altlara uyguluyorum ve 1-5 dakika kadar (size kalmış, daha uzun da yapılabilr) masaj fırçası ile dipleri tarıyorum, genellikle gece bu şekilde uyuyorum. Sabah da yıkıyorum. Bazen de sabahtan sürüp, bekletip akşam yıkıyorum. Fırçayı her akşam uygulamasam da her banyo sonrası 1 dk bile olsa mutlaka masaj yapıyorum.

Yağlar yüzde yüz uzatıyor, gürleştiriyor diyemem ama kesinlikle saçın daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor bence. Masaj zaten her zaman yapmaya çalışın, her akşam, banyodan sonra minimum 1 dk da olsa saç derisine masaj yapmak iyi gelebilir.

Özetle, ashley joy serumunu ikinci kez aldım, içeriği harika ve eklips masaj fırçasına da aşığım diyebilirim. Fiyatı, kullanımı, silikon fırçası harika. Gratis mağazasından den 5 tl ye almıştım.