C Vitamini Tarifi

C Vitamini Serum Yapımı | Uygun Fiyatlı ve Yapımı Çok Kolay C Vitamini Tarifi | DIY

Son güncelleme:

C vitamini ülkemizde maalesef çok pahalı ama cilt bakım rutinininde kullanmak için de çok güzel bir vitamindir.

Uzun süredir rutinimde yoktu ve başka antioksidan ürünler kullanıyordum ama çok güvendiğim “labmuffinbeauty” bu tarifi verdiğinde hemen gidip hammadeleri tedarik ettim ve sizlerle birlikte yapmaya karar verdim.

Ben çok memnun kaldım, çok fazla batma olmadı. Oranlarını kendi cilt toleransınıza göre labmuffin’in sitesinden ayarlayabilirsiniz.

C vitaminin saf hali hava ile temas ettiğinde oksitleniyor, pek stabil bir vitamin değil. Bunun için formüllerde e vit ve ferulic asit kullanılır ve bu içerikleri formülize etmek için de çok fazla hammadde gerekir. Yine de oksitlenme olabilir. Bu nedenle haftalık bu şekilde yapmak benim için her anlamda daha efektif oldu.

Umarım siz de beğenirsiniz.

Sevgiler

Malzemeler:

*İçme suyu veya distile su

*l-ascorbic asit Ben https://magaza.hammaddeler.com dan tedarik ettiğimi hatırlıyorum burada da var https://www.hepsiburada.com/mb-askorb… mutlaka internetten tekrar bir araştırın.

*sodyum bikarbonat https://magaza.hammaddeler.com/urun/t…

*ph test kağıtları (bütün sitelerden kolayca bulabilirisniz) https://www.hepsiburada.com/kuvars-ph… LabMuffin Sitesi | Tarifin linki https://labmuffin.com/easy-5-minute-d…