Su bazlı nemlendirici

Ceradolin Hidro Losyon

Gramajına göre makul fiyatlı, her cilt tipi ve yaş için önerebileceğim, hyaluronic asit gibi çalışan, cildi seramidlerle destekleyen, günlük losyon nemlendirici. 3 senedir düzenli olarak kullandığım çok sevdiğim bu ürünü isterseniz detaylı inceleyelim.

İçerik:

Formülde özellikle sodium polyacrylate maddesi aynı hyaluronic asit gibi çalıştığı üzere yani süper emici polimerler, suda kendi kütlesinin 1000 katı kadar su emebiliyor ve taşıyabiliyorlar. Genişleyip su jeline dönüşüyorlar.
Yanık tedavisinde kullanılmasının sebeplerinden biri de aslında bu. Yandığınızda deri altındaki dokularda çok büyük oranda su kaybı yaşanır. Hyaluronic asit molekülleri elden ele itfaiye gibi su takviyesi yapmış olur böylece.

Ürünün tam içeriğini instagram postumdaki görselden de görebilirsiniz.

Hyaluronic Acid (HA) Nedir?


Hyaluronic asit vücudumuzda bağ dokularda doğal olarak üretilen bir maddedir. Mesela bazı kişilerin diz eklemlerinde su kaybı olduğu durumlarda da hyaluronic asit diz eklemlerine iğne ile enjekte edilebilir.

Vücuttaki Hyaluronic asit üretimi, genellikle 25 yaş sonrasında yavaşlar. Bu yüzden, yaşlanma karşıtı içerikler arasında önemli rol oynamadığı söylenebilir. Hyaluronic asidin tek handikapı sürdüğün süre kadar etkisini görebilmemiz. Örneğin; 1 yıl her gün sürdüm şimdi bırakabilirim tarzında bir ürün değil maalesef. Cildi kullandığınız sürece nemli tuttuğu için daha dolgun ve canlı gözükmesini sağlar.

Kimler Kullanabilir?

  • Ceradolin Hidro: karma, yağlıya dönük, yağlı ve akneye yatkın ciltler
  • Ceradolin Lipo: cildi aşırı kuru ve dehidrasyon yaşayan ciltlere öneririm.
  • Özellikle egzamaya da çok iyi geldiğini belirtmek isterim.

Nasıl Kullanılır?

Gündüz ve akşam olmak üzere temiz cildinize nemlendirici bir tonik veya hidrosollardan sonra uygulayabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta ise şu aslında; eğer nemsiz ve kuru bir coğrafyada veya gün boyu klimalı bir ortamdaysanız hyaluronic asit cildinizi nemlendirmekten çok cildinizin altındaki nemi çekecek ve daha çok kurumasına sebep olacaktır. Bunu önlemek için, hyaluronic asidi sürmeden önce hidrosol veya tonik sıkıp ıslakken sürün ki nemi daha iyi tutabilsin.