Cyrene Daily Powder Peeling

Cyrene markası Türkiye menşeili bir firma olup, ürünlerinin ileri düzey teknoloji kullanılarak, vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmeyerek geliştirilmiş olduğunu cyrene sayfalarında da görüyoruz. En önem verdiğim kriterlerden biri de, internet sayfalarında ürün ile detaylı bilgi, içerik kısmının şeffafça belirtilmesi, ürün aldığınızda mutlaka tester ürün göndermeleri ve testerlarda da içerik bilgilerinin olması A kalite bir firma olduğunu gösteriyor.

Ürün Nedir

İçeriğinde bulunan pirinç enzimleri, salisilik asit ve niacinamide (b3 vitamini) ile yüzeydeki ölü derileri temizleyip daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilt elde etmemizi sağlıyor.

Etken Maddeleri

  • Pirinç enzimi, yüksek oranda ferulik asit ve allantoin bulundurduğu üzere antioksidan etki sağlıyor yani serbest radikallere karşı cildi koruyor, oluşan lekeleri açıyor böylece cilt daha aydınlık gözüküyor.
  • Salisilik asit ciltte biriken fazla yağ ve ölü hücreleri yüzeyden hafifçe soyarak temizliyor böylece gözenekler tıkanmıyor. Sivilce oluşumunu önlemek ve  sivilcelerden kurtulmak için en iyi bir asitlerden biridir. 
  • Niacinamide yani b3 vitamini ise kısaca, renk eşitsizlikleri, leke ve sivilce sonrası kızarık izleri için en etkili vitaminlerden biridir. Roza hastaları için de uygun içeriklerden birisidir.

Nasıl Kullanıyorum?

Sabahları alterra yüz temizleme köpüğünü bir pompa elime sıkıyorum üstüne göz kararı 1 çay kaşığı kadar cyrene powder peeling döküp, elimin içinde homojen hale getiriyorum ve yüzüme 2 dakika kadar masaj yaparak uyguluyorum ve sonrasında duruluyorum.

Akşamları da aynı şekilde yağ bazlı temizleyicimden sonra su bazlı temizleyicim ile karıştırarak uyguluyorum.

Kimler Kullanabilir

Her yaş (16 – 25 yaş arası için haftada 2 daha uygun olacaktır) ve cilt tipi için günlük kullanıma uygun bir üründür. 

Nasıl Kullanılır?

  • Eğer fiziksel eksfoliye etkisini daha fazla almak isterseniz ürünü tek başına ve çok az miktarda su uygulayarak yüze masaj yaparak kullanın.
  • Daha hafif günlük kullanmak isterseniz de yukarıda anlattığım gibi günlük temizleyiciniz ile, gül suyu, papatya suyu, mersin suyu gibi hidrosollarla karıştırabilirsiniz.
  • Son olarak da, ürünü tek başına hafif şekilde kullanmak isterseniz de suyu biraz daha fazla ekleyerek toz peelingi yumuşak kıvama getirerek kullanılabilirsiniz. 

Deneyimim

Ürün çok başarı kesinlikle, severek kullanıyorum, bittikçe tekrar alacağım bir ürün oldu. Cildimi çok iyi temizliyor ve daha da aydınlık olmasını sağladı. Ürünü kendi sitelerinden online olarak alıyorum.

Bonus Bilgi

Güncel fiyatı 700 küsür olan dermalogica Microfoliant powder peeling ürününe de birebir muadil diyebiliriz, içerikleri neredeyse aynı. Cyrene de çok kaliteli bir marka olduğu için dermalogica yerine tercih edilebilir.
İndirim döneminde 75 gr ürünü 115 tl ye almıştım. Fiyat performans olarak 5 yıldız veriyorum.