Cyrene Redness Relief %1 Bha Exfoliant

Ürün Bilgisi

  • 60 ml
  • Cruelty-Free & Vegan
  • Ph: 3.5-3.9
  • Kapağı açıldıktan itibaren kullanım süresi 24 ay.
  • Fiyat için @cyreneskincare kendi internet sayfasından bakabilrisiniz, ara ara çok güzel indirimler yapıyorlar.

Ürün Nedir

Öncelikle nem çekici ve nemlendirici özellikte, kızarıklığı giderici, cildi sakinleştiren ve çok nazik bir şekilde cildi eksfoliye eden losyon serum arası bir ürün. Bu ürün düzenli kullanımda cildin kızarıklığına iyi gelecektir aynı zamanda gözeneklerin içindeki fazla yağı da çözeceği için siyah nokta oluşmasını en aza indirecektir hatta akne oluşmaması varsa iyileştirmesi için de yardımcı olacaktır. Çok iyi bir nem çekici olacaktır işlevi de görecektir. Birkaç aktif içerikli serum ürün kullanmak yerine, yukarıda saydığım özelliklere sahip tek ürün ile sağlayabilirsiniz.

İçeriği nemlendirici bazlı olduğu ve aynı zamanda Sodium polyacrylate, niacinamide, allantoin, bha, papatya çiçeği, yeşil çay yaprağı extratı, aloe vera gibi yatıştırıcı bitki extratları da olduğu için kombinasyon mükemmele çok yakın bana göre.

Yapısı

Ürünün içeriği müthiş ve yapısı incecik. Her cilt tipi için ama özellikle de yağlı ciltler için HARİKA bir ürün! Normalde spesifik şekilde belirtmem çünkü her cilt tipindeki kişiler farklı yapılarda ürünleri sevebiliyor ama ilk defa bir ürün için diyebilirim ki yağlı ciltler çok seveceklerdir bu ürünü. Yapısı akışkan, çok kolay emiliyor, yapışık his bırakmıyor kısacası losyondan bir tık daha ince serum gibi diyebiliriz. Her cilt tipi için uygun olabileceğini düşündüğüm formül ve yapıya sahip.

İçerik

Su, gliserin(nem çekici), Butylene Glycol (nem çekici), Glyceryl Stearate (emülgatör), salisilik asit (%1), Caprylic/capric triglyceride (nemlendirici), cyclopentasiloxane (silikon türü), Sodium polyacrylate ( hyaluronic asit gibi suyu 100-1000 kat tutma gücüne sahip içerik), bitki extratları (cildi sakinleştiren), aloe vera suyu, niacinamide, allantoin…

Sanırım bu ürünü bittikçe alacağım. Keşke 100 ml olsaydı, günlük nem çekicim olarak içerisinde en sevdiğim aktiflerle birlikte olan bu ürünü bolca kullanabilseydim. Ama yine de boyutu fena değil 60 ml. Günlük kullanımda 3 ay yeter gibi gözüküyor. Favorim oldu!