Doğalika Doğal Krem Deodorant

Kendisi ile temmuz 2018’de tanıştım. Denemem için birkaç ürün göndermişti bana. Dudak balmı, kantaron kremi, deodorant barı. Dudak balmı hatta blistex’e çok benziyor, çok başarılı bir dudak balmı.

Gelelim deodoranta; normalde doğal olan el yapımı krem deodorantlar benim tenimde pek işe yaramıyor hatta kendim bile yapmıştım ama olmamıştı. Bir de her gün işe gidip geliyorum ter kokmasam bile giydiğimiz kıyafetlerin bazen sentetikliğinden dolayı garip bir koku ortaya çıkabiliyor. Benim de en büyük fobilerimden biridir. Bu krem deodorantı o dönem denedim ama kokarım diye de tedirgindim. Yine de yanıma klasik deodorant veya parfüm alıyordum. Denediğim dönem sürekli kendimi kontrol ediyordum kokuyor muyum diye. Nitekim misler gibi kokuyordum ama eski alışkanlıktan kaynaklı kullanırken hep tedirgindim. O yüzden şu günlerde evde olduğum zamanlar kullanıyorum.

Denediğim el yapımı deodorantların içinde kokusu en muhteşem olan bu oldu. Hatta içerisinde limon çimeni, hint defnesi, paçuli, palmorosa, lavanta, adaçayı, ylang ylang, sedir, ardıç meyvesi gibi muhteşem uçucu yağlar var. Bu uçucu yağları parfüm yapmak, notalarını ayarlamak çok zordur o yüzden kokusu harika ötesi! Parfümü olsa kullanırdım.

  • Kokusu en güzel ve ter kokusuna karşı kullandığım etkisi en yüksek doğal deodorantlardan biri.
  • Benim gibi paranoyak değilseniz ve aşırı terlemiyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Terliyor ama doğal deodorantlar kullanıp da işinize yaradı ise bence bunu da denemenizi öneririm eksra doğal parfüm etkisi de var çünkü. Kokusunu duymanız lazım o kadar güzel ki!