En Sevdiğim Kaş Maskaraları

Son güncelleme:

Tinted eyebrow yani renkli kaş maskaralarını keşfettiğim yıl 2015. İlk defa Mac mağazasında görüp almıştım. Yüzümdeki ifadeyi ne kadar değiştirdiğini anladıktan sonra kullanmaktan vazgeçemedim. Tabii fiyatı oldukça pahalı ve kısa sürede biten bir ürün. O nedenle uygun fiyatlı güzel bir kaş maskarası keşfetmeye koyuldum. Mac’in ardından ilk uygun fiyatlı olarak kiko markasının renkli kaş maskarasını keşfettim. İnanılmaz memnun kaldım ve uzun bir süre kiko ile devam ettim.

Sonrasında kaşımı boyadığımda daha kalıcı olabileceğini düşündüğüm bir evreye girdim ve koyu kahve keçe uçlu eyeliner ürünlerinin peşine düştüm. Bu etapta goldenrose markasının kahverengi eyelinerı ve kaş için özel eyeliner formundaki kaş ürününü (longstay liquid browliner) buldum. En sevdiğim kaş ürünlerinin fotoğraflarını yukarıda ekledim.

Son olarak Flormar’ın ve Rival De Loop markalarının kaş maskaralarını keşfettim ve bittikçe aldığım en sevdiğim kaş ürünleri oldu. Renk konusunda biraz kısıtlılar ancak benim kendi kaş rengime hepsi uyuyor ve çok memnun kaldığım ürünler oldu. Fiyat açısından da beni üzmüyorlar.

Toparlarsak; en sevdiğim iki kaş maskarası Flormar Tinted Eyebrow Mascara ve Rival De Loop Eyebrow Designer, boşlukları biraz daha detaylı doldurduğum ürün ise Golden Rose Longstay Liquid Browliner oldu. Her zaman stoklu şekilde benimle oluyorlar bittikçe aldığım ürünlerden oldular. Kaşı sabit tutma açısından benim için yeterli oluyorlar ve neredeyse 2 gün boyunca eğer temizlemezseniz ilk gün gibi kaşınızda bozulma olmaksızın duruyorlar. Benim için en önemli kriter bu olmuştu ayrıca ellediğinizde ya da yağmurda, denizde de asla çıkmıyorlar.

Flormar’ın kaş maskarası ilk açtığınız dönemlerde fırçasına çok ıslak ve yoğun şekilde geliyor. O nedenle ucundan sıyırarak kullanıyorum. Onun dışında kaşları doldurma ve kalıcılık açısından en iyi kaş maskaralarımdan biri oldu.

Umarım siz de benim kadar severek kullanırsanız.

Sevgiler