Golden Rose False Lashes vs Loreal False Lash Telescopic Maskara

Uzun zamandır kıyaslamayı düşündüğüm, birbirine çok benzettiğim iki maskarayı sonunda kıyasladım.


Rimelde bir öneri yapmayacağım çünkü herkesin kirpiği çok farklı ve bazı dönemlerde kıl döngüsünden dolayı her kıl aynı döngüde olmuyor o nedenle bazı dönemler kirpikler daha gür gözükürken bazı dönemler daha seyrek gözükebiliyor. O yüzden bazen sevdiğim bir maskarayı kullanırken çok sevdiğim hali ile aynı etkiyi alamayabiliyorum. Uzatmadan farklara geçelim.

Farklar

  • İki maskara da kısa kirpikliler için biçilmiş kaftan gibi. Gürleştirmeye nazaran dramatik şekilde uzatma etkisi yaratıyor hatta bu kadar uzatan rimel olarak benim denediklerim arasında açık ara bu ikisi olabilir.
  • Golden rose loreale göre daha fazla ürün bırakıyor kirpikte, loreal daha temiz ve tek tek ayrık gözüküyor hatta alt kirpikte de daha temiz gözüküyor.
  • Golden rose loreale göre birbirine biraz daha yapıştırıyor kirpikleri, tabii bu bir tık daha gür gözükmesini sağlıyor.

Genel Yorumum ve Deneyimim

  • Golden rose maskarayı çok severek kullanıyorum, loreali geçen yaz almıştım. Kıyaslama deneyiminde kendi kirpiklerimde tek kat uygulamada loreal olanı daha çok beğendim. Ama şunu da ekleyeyim, golden rose olanı ben loreal paradise mavi olan ile beraber kullanıyordum özel günlerde özellikle. Benim kirpiklerim uzun ama gür olmadığı için sadece bu rimeli kullanmak günlük olarak fazla geliyor ve kirpikleri eşitlemekte zorlanıyorum. Bu her iki rimel için de geçerli.
  • İki rimeli de tek başına kullanmam sanırım, mutlaka dolgunluk sağlayan ya da eşitleyen bir rimel daha kullanırım üzerine.
  • Golden rose rimel sıyırıp kullanılırsa ya da daha kontrollü ve hafif sürülürse bence loreale muadil olmaya çok yakın. Loreal bütçenize uymuyorsa gözünüz kapalı golden rose u alabilirsiniz bence.
  • Rimellerde akma, parçalanıp göz altına düşme olmadı bende ama genelde hiçbir rimelde olmuyor bu bana. İkisi de waterproof değiller eğer gözleriniz akıyorsa üzerine waterproof bir rimel daha geçebilirsiniz.