Heliocare 360 Fluid Cream Spf 50+

Yüksek teknolojili yeni nesil kimyasal filtreli her anlamda koruma sağlayan ve benim çok severek kullandığım heliocare markasının 360 serisinden spf 50+ güneş kremini gelin birlikte inceleyelim.

Hibrid bir güneş kremidir. Yüksek oranda kimyasal düşük oranda fiziksel koruma sağlayan hafif renkli güneş kremi.

Ürünün Kutusunda Yazan Özellikleri ve Anlamları

◾Pa++++ :uva ışınlarından aşırı yüksek oranda koruma sağladığını gösterir.
◾Spf 50+ : en az 60 spf oranında uvb ışınlarına karşı koruma sağlıyor demektir.
◾HEVis: High energy visible light yani gözle görülebilen mavi ışık koruması sağlıyor. Foto yaşlanmayı önlemek için önemli bir koruma.
◾Ir-a: infrared light yani kızılötesi ışıktan koruma sağlıyor.
◾Broad spectrum: (Geniş spektrumlu koruma) uv,uva1,uva2 ve uvb koruması sağlıyor demek.
◾Fernblock : Formüldeki ferulic, caffeic asit, yeşil çay, c vit ve e vitamini ile antioksidan etki sağlıyor. Güneş kreminin içerisinde olması gereken mükemmel antioksidanlar.
◾Bioshield: Yukarıda bahsettiğim IR-A VE HEVis koruması sağlıyor.

Nasıl Keşfettim?

Heliocare güneş kremini birkaç sene önce eczanede bakınırken keşfettim. Daha önce 90 spf cream olanını kullanıp çok beğenmiştim. Yapısı ve koruması beni çok tatmin etti. (Detaylı incelemem instagram hesabımda mevcut.) O nedenle tekrar almak istedim. Bütün serileri çok güzel olduğu için güvenle kullanıyorum.

Yapısı

360 Fluid creamin yapısı bir öncekli kullandığım ‘cream’ olana göre daha sıvı. Renkli olmasına rağmen cilde aslında renk vermiyor daha çok cildin aydınlık ve eşit gözükmesine yardımcı oluyor. Cildim karma olmasına rağmen çok severek kullanıyorum ancak t bölgesini yağlı gösteriyor eğer yağlı görünmesini sevmiyorsanız diğer çeşitlerine bakın veya parlayan yerlerin üzerine pudra uygulayabilirsiniz.

Kimler Sever?

 • Cildi kuru veya kuru karma olanlar.
 • Aydınlık ve sağlıklı görüntüyü sevenler.
 • Makyaj yapmayı çok sevmeyenler sadece cildinin eşit gözükmesini isteyenler.
 • Pratik ve çok amaçlı ürün kullanmayı sevenler.

Nasıl Kullanıyorum?

Güneş kremini, gündüz cilt bakımımı yaptıktan sonra en son adımda sürüyorum. Cildime en son krem sürdüysem emilmesi için en az 3 dakika bekliyorum. Ardından yüzüme, kulaklarıma, enseme,boynuma, dekolteme açıkta kalan tüm yerlerime sürüyorum. 2 dolu çay kaşığı bu bölgeler için yeterli oran sayılıyor. Tüm vücut için ise 1 shot bardağı ölçüsü en idealidir. Eğer makyaj yapacaksam güneş kremini sürdükten sonra cildime iyice oturması için 8-10 dakika kadar bekliyorum. Makyaj olarak ten ürünsüz sadece göz altı kapatıcısı, allık vs sürecekseniz bile güneş kreminin oturmasını beklemeniz gerekiyor. Oturduktan sonra dilediğiniz gibi ister fondoten ister cc, bb krem vs kullanabilirsiniz.

Akşam Rutininde Nasıl Temizliyorum?

Güneş kremi içerikleri ve özellikle de uv filtreleri ,aşağıda da görüldüğü üzere, genellikle yağda çözünen maddeler oluyorlar. Bu nedenle ciltten iyice arındırılması için mutlaka ilk adımda yağ bazlı bir temizleyici kullanılmalıdır. (yağ yağı çözer) Daha sonra su bazlı bir temizleyici ile temizlemenizi öneririm.

İçerik

 • Aqua:su
 • C12-15 allkyl benzoate: nemlendirici, kıvam verici, antimikrobiyal ve koruyucudur. Cildi irite etmez.
 • Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate: (DHHB) / (univul a plus) Yağda çözünen (suya karşı dayanıklı olduğunu anlarız) , uva2 (320-340 nanometre) yi absorve etme özelliğine sahip yeni jenerasyonorganik(kimyasal) filtredir. Mükemmel bir fotostabilite sağlar. (güneş ile temas ettiğinde uv filtresini bozmaz) Ayrıca serbest radikallerden koruma özelliği de vardır.
 • Bis-ethyl-hexyloxyphenol methoxyphenyl triazine: (tinosorbs) uvb(290-320nm)+uva1(340-400nm+uva2(320-340nm) koruması sağlar. Fotostabildir ve yağda çözünen geniş spektrumlu organik filtredir.
 • Diethylhexyl ButamidoTriazone: (uvasorb HEB)/(iscotrizinol)uvb+uva1 koruma sağlar. Fotostabil bir organik filtredir.
 • Isoamyl Laurate: kremin saten gibi yayılmasını ve renk pigmentinin dağılmamasını sağlar.
 • PG Stearyl Ethers : nemlendiricidir
 • Hexylene glycol: Bu molekül baş kısmı hidrofilik(su sever) kuyruğu ise lipofilik(yağ sever) olduğu için formülde yağ ve suyu homojen şekilde tutup aşırı kıvamlı bir maddenin, formülde daha ince yapıda kalmasını da sağlar.
 • Caprylyl methicone: silikon çeşidir ayrıca formüldeki vitaminleri, pigmenti, lipofilik maddeleri daha iyi taşır ve yayar
 • Titanium dioxide: uvb +uva2 ışınlarını bloke edip yansıtarak koruma sağlayan inorganik (fiziksel) korumadır.
 • Ethylhexyl Triazone: (Octyltriazone) /(Uvinul T 150) uvb koruması sağlayan su bazlı organik filtre
 • Hectorite: mineral kil. Formülde kıvamı sağlayan ajan
 • Sonraki içerikte fernblock yer alıyor: ferulic, caffeic asit, yeşil çay, c vit ve e vitamini ile antioksidan etki sağlıyor. Güneş kreminin içerisinde olması gereken mükemmel antioksidanlar.