Iso e Super Tek Moleküllü Unisex Kişiye Özel Koku

Tek bir molekülden oluşan enteresan bir koku; Iso e super. Öncelikle parfüm/koku kişisel bir zevk ve kaldı ki bu bir parfüm değil tek bir nota. Aşağıda anlattığım gibi tenden tene farkediyor; sevenler vazgeçemez sevmeyenler ise bu tip deneyimler yaşayıp ‘berbat’ da diyebilir. instagramda ürün ile ilgili yorumları görebilirsiniz. Bilerek paylaşıyorum çünkü üzerine basa basa söylememe rağmen araştırılmadan sadece benim önerim ile alanlar hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Ben bu kokuyu almadan önce epey bir araştırdım, her şeyin farkında olarak satın almaya karar verdim. Neyse ki tenimle çok iyi uyum sağladı ve sevdim. Ayrıca parfüm konusu derya deniz ve ben o kadar hakim değilim, tamamen sevdiğim şeyleri paylaşma motivasyonu ile sizlere deneyimlerimi anlatmaya çalışıyorum. 30 lira için denemeye değer diye düşünüyorum.

Başta ben sonra annem, eşim ve arkadaşlarım benden gelen kokuya bayıldı. Arkadaşlarım bende duydukları kokuyu ‘ne güzel kokuyorsun, hangi parfüm bu’ yorumları yaptılar.

Hayatımda kullandığım en güzel koku diyebilirim. Bu yaşıma kadar birçok parfüm denedim, aralarında favorim diyebileceğim bir sürü de parfüm vardı ancak iso e super işleri çok değiştirdi.

Sadece tek notadan oluşan sentetik yani laboratuvar ortamında yapılan bu koku molekülünü tarif etmem gerekirse; kokuyu ilk sıktığınızda koku tek notalı olduğu için oturması gerekmiyor hemen kokuyu alıyorsunuz. Koku, kendi teniniz gibi ama daha da güzeli gibi düşünün. Karşı cinsi etkileyen bir koku olduğu söyleniyor. Koku odunsu, ambersi, kadifemsi, vetiver, paçuli yi hissedebildiğiniz ama ağır odunsulardan değil.

Kokunun, ten kokunuza iltifat eden, arada bir açığa çıkıp arada kaybolan gizemli ve utangaç bir karakteri var. Sıktığınızda metrelerce uzaktan kokuyu yaymaz, eğer biri yanınıza yaklaşırsa alabileceği yumuşaklıkta bir çekingenliğe sahip. Eğer parfümü benim gibi sadece kendiniz için kullanıyorsanız ofis gibi yerlerde etrafı rahatsız etmemek için çok uygun. Ancak sanmayın ki hiç kendini göstermiyor, zira ne zaman sıksam ‘sen ne sıktın?’ şeklinde, burundan beyine giden sinirler tarafından uyarılan kişilerce sıklıkla bu soruyu aldım. Herkesin teninde başka koktuğu da söyleniyor. Kimisi vazgeçemezken kimisi de sevmeyebiliyor aynı kişniş gibi 🙂

Koku kendini saklayan cildinizin ısısına göre de istediği zaman ortaya çıkan bir yapıda olduğu için kalıcı olmadığını düşünmeyin. Sıktığım süre boyunca kendime tatlı tatlı geliyordu kokusu ve kıyafette de çok kalıcı. Kıyafet makinada yıkansa bile buram buram o kokuyu alıyorsunuz. Ayrıca bu molekülün bir özelliği de üzerine başka parfüm sıkıp katmanlayabiliyorsunuz ancak ben tek başına çok beğeniyorum onu hiç denemedim.

Parfümü ilk olarak escentric molecule markasında keşfettim ancak bir takipçim Vedat Ozan’a ait kokucuk.com sayfasında da olduğunu haber verdi. Bu benim 3. biten şişem umarım 100 ml de üretirler. Sitede bu 35 ml parfümün fiyatı 34.50 tl. Sitede neredeyse merak ettiğim çoğu parfümü aldım ancak en favorilerim iso e super ve Vetiveryl Acetate oldu.

Hayatım boyunca kullanacağım bir parfüm oldu!

*Güncel (ekim 2020) fiyatı 44.50 TL.