Kapa Plus Skin Care Cream

Görsel: Rawpixel

Uzun zamandır kullandığım, kaç tüp bitirdiğimi unuttuğum bir kremden bahsetmek istiyorum. İçeriği tamamen doğal fiyatı da nispeten uygun olan mucizevi krem kapaplus.

Nedir ve Ne işe Yarar?

Kapaplus kısaca cilt destek kremidir. İçeriğindeki termal su ve doğal yağ ekstratları ile cilt metabolizmasını uyarır aynı zamanda cilt fonsksiyonlarının da korunmasını destekler. Antioksidan ve yenileyici özellikleri ile cildi korur ve yeniler. Yara, yanık, pişik, aşırı kuruluk, meme başı yarası gibi durumlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Hangi Cilt Tipleri Kullanabilir?

Yapısı losyon kıvamında ve içeriğinde de gözenekleri tıkayıcı, irite edici bir madde bulunmadığı için ,eğer cilt ile anlaşabilirse, her cilt tipi ve her yaş aralığı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanabilir.

Nasıl Kullanılır?

Temiz cilde kullanılmalıdır. Losyon kıvamında olduğu için çabuk emilen yapıdadır bu nedenle rutinde krem ve güneş kremi de varsa bunlardan önce kullanılmalıdır. Makyaj altına da çok uygun yapıda bir kremdir. Yağlı ciltler aromaterapi ürünlerini seviyorsa ve ciltleri de anlaşabiliyorsa bu ürünü daha rahat bir şekilde kullanabilirler; su bazlı yağ serumu olarak klase edilebilir.

Ben Nasıl Kullanıyorum?

Hafif yapılı yani losyon kıvamında bir krem olduğu, cildimi uyandırdığı ve makyaja daha uygun hale getirdiği için genellikle sabah tercih ediyorum. Sabah yüzümü yüz temizleme ürünü ile arındırdıktan sonra havlu kağıt ile kuruluyorum. Ardından  ve hemen kapaplbitki suyu/ nemlendirici tonik sıktıktan sonra nem çekici ürünümden sonra Kapaplus sürüyorum. Yüzüme, göz altı ve çevresine, boynuma, dekolteme, kulaklarıma ve ellerime sürüyorum. Cildim karma yani yanaklarım kuru t bölgem yağlı olduğu için nemi bana yeterli gelmiyor o nedenle o dönem hangi kremi kullanıyorsam üstüne veya altına nemlendirici bir krem daha sürüyorum. Sonrasında tabii ki güneş kremi sürüp üstüne de makyajımı yapıyorum.

Tüylenme Yapar mı?

Hiçbir ürün tüylenme yapmaz ama eğer içeriği besleyici ve yapılandırıcı ise olan tüyleri besleyebilir, ki bu da kişinin hormonel durumu, yaş aralığı, aldığı ilaçlar doğrultusunda değişkendir, kesin bir şey denilemez. Aynı durum alerjik tepkime için de geçerlidir.

Nereden Satın Alınır?

Sadece eczanelerde satılan bir üründür. Bulunması biraz zor oluyor o nedenle eğer eczanenizde yoksa getirtmeleri için rica edebilirsiniz.