Mustela Very High Protection Sun Lotion – Spf 50+ (Kofre)

Bebek ve çocuk ürünleri ile tanıdığımız Mustela bu konuda en güvenilir markalaran biri. Ürünlere her zaman başka açılardan bakmayı ve bu sayede keşfetmeyi çok seviyorum. O nedenle eczanelerde kofre halinde satılan bu güneş kremini kendim için satın almıştım. 3 tane gerçek boyda ürün için fiyatı çok uygundu. 2017 ağustos ayında 75 tl’ye aldığımı hatırlıyorum. Şu anki fiyatı (ekim 2020) ise 100 ile 150 tl arasında değişiyor. Eczanelerdeki satış fiyatını bilmiyorum.

İçerik

Güneş kreminin içindeki yeni nesil uv filtreleri (Uvinul A Plus, Uvinul T 150, Tinosorb S) ve diğer uv filtreleri ile en iyi korumayı sağlıyor. İçeriğinde nemlendiriciler olduğu üzere günlük spf’li nem tutucu olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan filtreler güncel olarak en stabil ve suda çözünmeyen dayanıklı filtreler, özellikle de yaz aylarında zırh gibi bir koruma istiyorsanız bu ürüne bakabilirsiniz.

Yapısı

Güneş kremi 200 ml ve yapısı hatırladığım kadarı ile losyon krem arası kolayca emilebilen türdendi. Kofrenin içinde SPF 50 güneş koruyucu 200ml + saç ve vücut temizleyici jel 100ml + nemlendirici vücut losyonu 100ml var. Saç ve vücut jeli ve nemlendiricilerin kokuları çok baskın olmasına rağmen benim hoşuma gitti, çiçeksi temiz bir koku.

Ürün bu şekilde alındığında çok uygun fiyata geliyor. Özellikle de güneş kreminin 200 ml olması yıl boyu yeterli gelecektir hatta tüm aile birlikte de kullanılabilir.

Uyarı

Ayrıca unutmayın güneş kremi %100 koruma sağlamaz. Tam koruma için; Uv korumalı kıyafetler, uv filtreli kaliteli bir güneş gözlüğü, uv korumalı veya geniş şapka, gölge, saat 9:00-17:00 arası direkt güneşe çıkmama gibi kriterlere de dikkat etmek gerekiyor.

Sevgiler