Neutrogena SOS Sivilce Jeli

Neutrogena markası kendimi bileli piyasada olmasına rağmen “SOS Sivilce Jeli”ni yeni keşfettim sayılır. Cettua patchlerden sonra benzer işlevdeki ürünlere olan algım açıldı sanırım:) Bir de glikolik asitli “Skin Detox Arındırıcı Kil Maskesi”ni kullandıktan sonra markanın diğer ürünlerine daha alıcı bir gözle bakmaya başladım.

“SOS Sivilce Jeli”nin içerikleri çok hoşuma gitti. Kısaca içeriğinden ve ürünü nasıl kullandığımdan bahsedeceğim.

Ürünün İçeriği

Neutrogena Sos Sivilce Jeli İçindekiler

Su, gliserin ve %2’ye yakın oranda olduğunu düşündüğüm salisilik asit ve amaca yönelik güzel bitki ekstraktları yer alıyor. Üzerine patch uygulamasanız bile sivilceyi dış etkenlerden koruyabilecek, film gibi kaplayacak silikon türevi içerikler de var. Hatta kuruduğunda yapısı direkt buna dönüşüyor. Maske ve gazlı bez mantığı gibi düşünebilirsiniz. İçeriklerin daha kolay emilmesine ve dış etkenlere maruz kalmasını minumum seviyede tutmaya yardımcı oluyor.

Ürünün İşlevi

İçeriğinde bulunan salisilik asit gözenekteki fazla yağı eritiyor, böylece gözenek içi temizleniyor. Akneden dolayı oluşan kızarıklığı da almaya yardımcı oluyor. Bitki ekstraktları ise irite olan bölgeyi yatıştırıyor ve gliserin sayesinde de bölge nemli tutuluyor.

Nasıl Kullanıyorum?

Sivilcem çıktığı zaman akşam rutinimin sonunda lokal olarak sadece sivilcenin üzerini kaplayacak şekilde küçücük sürüyorum. Ardından da cettua patch ile üzerini kapatıyorum ama cettua patchi kullanmanız şart değil.

Salisilik asitten dolayı hafif bir yanma yapıyor. Korkmayın, bu işe yaradığını ve etkili olduğunu gösteriyor. Sadece anlık bir şey, maksimum bir dakika içinde geçiyor.

Değerlendirme

Fiyatının bir tık fazla olduğunu düşünsem de boyutu, içeriği ve işlevi açısından 10 üzerinden 9 verebilirim.

Kullanım süresi kapağı açıldıktan itibaren 12 ay. Lokal uygulanan bir ürün için boyutu ideal, uzun süre kullanılabiliyor. Hele ki sadece PMS, regl dönemleri ya da nadiren dönem dönem sivilceniz çıkıyorsa çok ideal ve pratik bir ürün.

Kırmızılık, iritasyon ve iltihap oluşmasını bence gerçekten önlüyor, geçmesine de yardımcı oluyor.

Ben ürünü bittikçe alır, tekrar tekrar kullanırım. Sivilcem çıktığında kesinlikle sos ritüellerimin arasında olacak bir ürün.

Okuduğunuz için teşekkür ederim,

Sevgiler:)