Sephora Outrageous Plump Effect vs. Essensce Plumping Nudes Lipgloss

Uzun süredir Sephora Plump Lipglosslarına muadil uygun fiyatlı bir ürün arıyordum; çok fazla marka denedim ve tesadüf eseri essence markasında buldum. Essence plumping nudes lipglossları özellikle de 05 numarası favorim oldu. Kolay kolay muadildir demem, hemen hemen çoğu özelliğinin benzer olması lazım benim için, o yüzden essense lipglossa gözüm kapalı muadil diyebilirim!

Sephora lipgloss yapısı, duruşu, dudakları pürüzsüz, dolgun göstermesi, nemli tutması nedeni ile aşık olmuştum. Birçok plumping gloss denedim ama maalesef hiç tatmin etmedi beni. Essence lipglosstan da pek umudum yoktu ama deneyince direkt aaa bu sephoranın aynısı dedim. Aralarında küçücük bir fark var, sephora bir tık daha fazla naneli, karıncalanma hissi daha fazla hissedilirken EssenCe bir tık daha az ama yine de benim aradığım özellik daha çok yapısının benzemesiydi. Renkleri de ayrıca harika zaten. Simsiz ve bu yapıda uygun fiyatlı bir lipgloss bulmak zor o yüzden %97 muadil diyebilirim.

Dünyanın en büyük problemi tabii ki bu değil ama ben çok severek kullanıyordum, n’apayım uygun fiyatlı ve kaliteli bir alternatifini bulduğum için çok mutlu oldum. 1 adet sephora lipgloss yerine 4 tane essense lipgloss alabiliyoruz yani epey tasarruf etmiş olduk.

Birkaç rengi var, simli ve simsiz olarak. Bütün renkleri harika ama benim favorim 05 oldu. Elimde olan diğer renkler ise; 02 big softie, 05 bold love, 03 she’s so extra.