Simya Evi İmmortelle Cilt Bakım Yağı

Son güncelleme:

Geçtiğimiz mayıs (2019) ayında firma denemem için göndermişti. Denedim ve yorumlarımı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Ürün Genel Özellikleri

 • Kapağı açıldıktan sonraki kullanım süresi 12 ay
 • Günce fiyatı (ekim 2020) 150 TL.
 • 20 ml
 • İçindekiler: Ölmez Çiçek yağı, Kayısı Çekirdeği yağı, Aspir yağı, Çuha Çiçeği yağı, Yabani İğde yağı, Ölmez Çiçek Uçucu Yağı, Itır uçucu yağı, E vitamini
 • Yağ bazlı yağ serumu

İçeriği çok güzel hazırlanmış bir cilt bakım serumu. İçerisinde iki tane uçucu yağ olması nedeni ile eğer cildiniz aşırı hassas, alerjik, dermatite eğilimli ise dikkat edilmelidir. Uçucu yağlar bitkinin kendisinden 1000 kat daha güçlü oldukları için alerji riski yüksektir. Dermatologlar uçucu yağları özellikle bu gibi hastalara pek önermezler. Ancak ürünün içerisindeki uçucu yağların konsantrasyonu doğru oranlandıysa ve cildiniz yukarıdaki gibi hassas, alerjik değilse iyi de gelebilir.

Yağ Serumlarını Kimler Kullanabilir?

Yağları eğer cildiniz seviyorsa her cilt tipi kullanabilir. Ancak akneye meyilli, aşırı yağlı bir cildiniz varsa cildinizin daha fazla yağa ihtiyacı olmayabilir. Burada karar kullanıcının olmalıdır. Şunu unutmamak gerekir ki doğal olan en faydalı demek değildir bazı durumlarda doğal olan sentetik bir üründen daha toksik ve alerjen olabilir.

Benim naçizane fikrim şudur; cildinizde hastalık varsa (dermatit, egzama, akne, fungal akne, roza, rozalı akne… Gibi) bunları iyileştirmek için sentetik, laboratuvar ortamında üretilen ürünlerin (dermokozmetik ürünler) tercih edilmesi, hastalığın daha çabuk ve nokta atışı iyileşmesinE daha çabuk yardımcı olabilir. Yine unutmamak gerekir ki yer yüzündeki her canlı, bitki, toprak, insan, hayvan, su her şey kimyasal ve fizikseldir. Cildinizi tanıyıp, araştırıp karar vermek her zaman tüketicinin görevi olmalıdır.

Ben Nasıl Kullandım?

Benim cildim çoğu baz yağı seviyor, uçucu yağlara karşı da herhangi bir alerji gözlemlemedim o nedenle kendim de sıklıkla yağ serumları yaparım. Cildime iyi gelmeyen gözeneklerimi tıkamaya meyilli olan hindistan cevizi, shea, kakao gibi yağlar hariç tüm soğuk sıkım yağları severim. Bu serumda da cildime ne bir yağ bezesi, ne bir sivilce vs yapmadı aksine cildime iyi geldi. Akşamları nemlendiriciden sonraki aşamada cildimdeki nemi kilitlemesi ve cildimin en üst tabakasını beslemesi, onarması için kullandım. Cildimi yumuşak yapması, koruması, beslemesi açısından çok sevdim.

İçerik

 • Ölmez çiçek yağı: buhar distilasyonu ile elde edilen çiçeğin özü olan uçucu yağlardandır. İnflamasyonu önleyici, antibakteriyel ve antifungal özellikleri taşıdığı gözlemlenmiştir.
 • Çuha çiçeği yağı: çiçeğin tohumlarının soğuk pres yöntemi ile elde edilien bir baz yağdır. cilt kuruluğu, egzama, kaşıntı, leke, akne gibi problemlere iyi geldiği gözlemlenmiştir.
 • Yabani iğde yağı: meyvesi veya tohumu soğuk pres yöntemi ile sıkılarak elde edilir. Omega yağları, mineraller ve vitaminlerden oluşan bir kompozisyona sahip olduğu için cilde faydaları çok fazla olduğu söylenir. Antioksidan özelliği baskındır.
 • Aspir yağı: e vit yüksek olan yağlardan birisidir. Anitoksidan etki sağlar.
 • Kayısı çekirdeği yağı
 • Itır uçucu yağı: gülgillerden olan ıtır uçucu yağdır ve kokusu çok güzeldir. Cilde de iyi gelir. Alerjikseniz dikkat etmenizde fayda var!
 • Tocopherols (e-vit) koruyucudur