Tangle Teezer vs. Eveshop Tarak

Altı üstü bir tarak diyebilirsiniz ama bu incelemeyi beni takip eden kişilerin sorularına ve sorunlarına yönelik yaptım ayrıca bu yıl da saç uzatma vs derken saç bakımına merak saldım, bakımın meyve verdiğini de gördüm böylece geçen sene anlamsız gelen bu pahalı tarak şimdi anlam kazandı diyebilirim. Bu yazımı ekim 2018’de yapmıştım. Günümüze gelirsek (ekim 2020) tarak ile düşünlerim şöyle; saçlarım birbirne karışan sorunlu bir saç değil ancak 1 senedir pandemi nedeni ile kuaföre gidemediğim için ve Dubai’nin suları saçları kuruttuğu için yıkandıktan sonra saçlarım karışmaya başladı. Tangle teezer gerçekten çok kolay açıyor saçı, kırmadığı da idda ediliyor ama bu konuyu çok gözlemleyemedim. En güzel yanlarından biri de portatif ve kullanımının kolay olması. Ben aldığıma memnun oldum açıkçası. İlla öneririr miyim, sanmıyorum çünkü dediğim gibi saçlarım kıvırcık, tünerik veya çok problemli değil, performansını diğer taraklara göre iyi bir şekilde ayırt edemiyorum.

Tangle teezer çok fazla övüldüğü üzere etkilenip satın almak istedim. Boyner mağazasından 74 tl’ye almıştım. Eveshop mağazasında gezerken tangle teezera çok benzeyen bu tarağı gördüm, 24 tl idi ve karşılaştırmak için satın aldım. İkisini de annemin saçlarında denedim.

  • Görüntü birebir aynı tarak uçları aynı, kapak aynı, kalite olarak malzemesi bile aynı.
  • Performans olarak hemen hemen aynılar, taradığımda fırçada takılan tel sayılarını söyleyeyim:
  • Tangle teezer kirli iken 2 tel, temiz ve ıslakken 3 tel
  • Eveshop kirli iken 8 tel temiz ve ıslakken 3 tel fırçada kaldı.
  • Annemde de denedik sonuç hemen hemen aynı ama annem tangle teezer ın daha yumuşak bir şekilde saçı açtığını acıtmadığını çekiştirmediğini söyledi.
  • Arada çok bir fark yok bence. Bütçem yeter derseniz tangle teezer a yatırım yapılınabilir, kesinlikle güzel bir fırça, eveshopta satılan fırça da benden tam not aldı aklınız kalmadan bunu da alabilrisiniz.