AHA BHA Kimyasal peeling

The Purest Solutions Exfoliating and Clarifying Toner Glycolic Acid 5% AHA+BHA

Cilt bakım rutinimde mutlaka AHA/BHA kullanıyorum. AHA-BHA en iyi arkadaş gibiler; AHA’lar cildin en üst katmanında birbirine yapışan ölü derileri ayrıştırıp cildi üstten eksfoliye ederken, BHA’lar ise gözenek içindeki fazla yağı ve biriken, birbirine yapışan ölü derileri ayrıştırarak cildi eksfoliye ediyor.

Cildiniz karma ya da yağlı ise 20’li yaşların ortasından itibaren cilt bakım rutinine eklenmesi güzel olabilir. İlk olarak haftada bir, daha sonra üç günde bir olmak üzere akşamları kullanılabilir. Cildiniz kuru/normal ise ve siyah nokta, sivilce, beyaz nokta gibi problemleriniz varsa yine haftada bir kullanılabilir.

Asitler bilinenin aksine kurutucu değillerdir ve özellikle de AHA’ların eksfoliyasyonun yanında nem verici görevleri de bulunur. Bu ürünün formülasyonunda da AHA’ların çoğu üyesini görebiliyoruz; içeriğinde
başta glikolik, laktik, malik olmasının yanı sıra cilde nem verici hyalüronik asit ve nemlendirici panthenol bulunuyor.

Ürünü sevmemin nedeni, formülasyonun çok güzel ve dengeli oluşturulmuş olması. Benim için en büyük artılarından biri fiyat-performans dengesi oldu. 

Ürünü firmanın kendi sitesinden ya da kullandığım ve hoşuma giden ürünleri detaylı şekilde incelediğim bir platform olan agoroto.com‘dan güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.