Silicone sonic face cleanser device with vibrating bristles
Experience deep cleansing and gentle exfoliation with our advanced face cleanser device

Yüz Temizleme Cihazları Cilt Bakımında Şart Mı?

Son güncelleme:
  • Yapılan birkaç araştırmaya göre silikon sonic yüz temizleme cihazları normal, elle yapılan temizlikten daha etkili şekilde temizlediği gözlemlenmiş. Etkili ve güvenli bir yöntem olduğu belirtiliyor.
  • Sonic titreşim ile cilde masaj da yapmış oluyor; lenf sistemini harekete geçirdiği için detoks etkisi olduğu söyleniyor. Masaj etkisi de olduğu için kan dolaşımını hızlandırarak kolajen artırımını destekleyebilir.
  • Cildimizi etkili bir şekilde temizlemek için en az 1 dakika boyunca cildimize uygun su bazlı temizleyici ile ,masaj yaparak, yıkamamız gerekiyor. Cihaz bu aşamayı da desteklemiş oluyor çünkü genel olarak cildimizi 1 dakika kadar yıkayamıyoruz; ortalama 15-30 saniye yıkıyoruz ve bu temizlik için yeterli değil.

Foreo’yu Türkiye’ye gelmeden önce kendim almıştım. Kullanmayı da çok seviyorum ama kullanmak şart değil. Cihaz kullanmak yerine aşağıdaki yöntemler ile de cildinizi iyi bir şekilde temizleyebilirsiniz.

1) Çift aşamalı temizlik (ilk yağ bazlı sonra su bazlı temizleyici) yapmak.
2) Cildi en az 1 dakika temizleyici ile yıkamak.
3) Çift aşamalı temizliğinizi su bazlı nazik bir temizleyicinizi iki kez üst üste kullanarak da yapabilirsiniz.

Özetle;

Cildi en az 1 dakika yıkamaya teşvik ediyor, cilde masaj yapıyor, cilde nazik bir şekilde eksfoliyasyonda da yapıyor; komedonlar için etkili olabiliyor.

İlla ki cihaz alacağım diyorsanız benim kullandığım Foreo güzel ama bütçenize uymuyorsa bence xiaomi inface markası da çok güzel. Sizlerle konuşmama istinaden çoğu kişi her ikisinden de çok memnun ama en çok duyduğum; ‘xiaomi çok güzel foreoya gerek yok’ yorumu oluyor.

Denemek ve karşılaştırmak için belki xiaomi inface alabilirim. Size haber veririm mutlaka.

Sevgiler

Kaynak:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30985993/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27797421/

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1473-2165.2006.00248.x