Ziaja Manuka Tree Astringent Tonik

Ziaja tonik, Aha’ların kuzeni olan, ikinci nesil asit, pha (poly hydroxy asit) ihtiva ediyor. Bilinen en nazik asitlerden birisi. Cildi irite etmeden, günlük kullanıma uygun, nazik bir eksfoliye olan ziaja toniği hep beraber inceleyelim.

Hangi Ciltler Kullanabilir?

Karma ve yağlı ciltler yazıyor ancak bana sorarsanız, içeriğinde alkol ve güçlü asitler olmadığı aksine cildin nemini koruyan gliserin, panthenol ihtiva ettiği üzere çok hassas ve kuru ciltler de kullanabilirler.

Nasıl kullanılır?

Akşam, cildinizi temizledikten yani yıkadıktan sonra sıkabilir ardından rutininize devam edebilirsiniz. Alkolsüz olduğu ve hafif asitler ihtiva ettiği için ben her akşam olmasa da üç akşamda bir kullanıyorum. Ama her akşam da kullanılabilir. Edit: Her gün nemlendirici tonik olarak nem çekici ürünümü kullanmadan hemen önce sıkıyorum.

Astringent Nedir?

Cilt Hücrelerinin ve dokuların büzüşmesini sağlayan etkidir. Cilt bakımında çok sevilmez bu etki; ciltte kuruluk ve gerginlik yarattığı için özellikle yağlı ciltler bu etkiyi çok sever ancak cildin kuru, nemsiz ve aşırı yağsız olması kırışıklık ve akne için istenmeyen bir durumdur. Genellikle alkol ve witch hazel vb. içerikli toniklerde bu etki sıkça görülür. Bu toniğin şişesinde astringent yazsa da ben pazarlama stratejisi olarak yazıldığını düşünüyorum çünkü içeriklere bakarsanız yüksek oranda bir astringent ajanı olmadığını görebilirsiniz.

Tonik Gerekli Bir Adım Mı? | Ziaja Tonik Ne İşe Yarıyor?

Bu konu, cildin ihtiyacına ve toniğin içeriğine göre değişir. Sadece bu üründen yola çıkarsak hem nemlendirici hem de akne, yara izi, kızarıklık, leke varsa; cildi nazikçe ölü derilerden arındırıyor. Antioksidan etkisi ile serbest radikallere karşı koruyup leke oluşmasını engelliyor. Ayrıca cildin ph dengesini de nötrölize edecektir.

Gözenekler kaslı bir yapıya sahip olmadıkları üzere hiçbir ürün gözenekleri sıkılaştırmaz, küçültmez ve yok etmez. Spesifik olarak pha asidi üst tabakadaki ölü hücreleri temizlediği için gözeneklerin tıkanması önlenerek gözenek yapınızın orjinal boyutunda kalmasını sağlayacaktır.

Ürün İçeriği

  • Aqua: Su
  • Gliserin: Nem tutucu en popüler içeriklerdendir
  • Panthenol: Yaraların iyileşmesine yardımcı olur çok iyi bir nemlendiricidir
  • Propylene Glycol: Hümektan(nem çekici) ve aynı zamanda aktif içeriklerin dermise nüfuz etmesini sağlar.
  • Zinc Gluconate: Yara ve akne tedavisi için kullanınan, hücrelerin döngüsünü hızlandıran bir içeriktir. En güzel özelliği ise iyi ve kötü bakterileri ciltte uyumlu tutar.
  • Lactobionic asid: Pha (poly hydroxy asid) aha’lardan farkı büyük molekülleri dolayısı ile deri altına girmez ve hassas ciltleri irite etmeden cildi ölü derilerden arındırır, hafif bir kimyasal peelingdir
  • Mandelic Asid: Acıbademden elde edilen aha’lardandır. Akne, yara izleri ve lekeler için kullanılır daha çok. Hafif bir asittir.
  • Leptospermum scoparium leaf extrat: Avustralya ve Yeni Zelanda’da yetişen manuka (tea-tree) diye bildiğimiz bitkidir. İnflamasyon durumunda çok etkilidir. Akneli sivilcelerde özellikle iltihaplanmayı, kızarıklığı gidermek için güzel bir içektir.
  • İlk 8 içerik bu şekilde. Cilde en çok etki edecek, oranı en yüksek içerikleri daha detaylı anlattım. Geri kalanlardan dikkat edilmesi gereken bir tek parfüm var, eğer cildiniz aşırı hassas ise parfüm içeriğine dikkat edebilirsiniz. Her ne kadar çok az oranda olsa da alerjik ve hassassanız irite edebilir cildinizi.

Nerede Satılıyor?

Bildiğim kadarı ile sadece Gratis mağazalarında satılıyor. Instagramdaki bir takipçim, Rossmann ve Eveshop mağazalarında ve birçok e-ticaret sitelerinde de satıldığını yorumlarda yazmıştı.