Bepanthol Sensidaily

En sevdiğim, bittikçe aldığım; fiyatı, içeriği, formülü ve marka kalitesiyle kalbimi çalan hazinem. Neden hazinem çünkü ürünün dış görünüşünden ziyade içeriğe, formüle bakıyorum ve keşfediyorum. Formüle ve içeriğe bakınca tüm vücuda uygun olduğunu görüyorum. Neticede derimiz vücudumuzu komple saran en büyük organımız. Yani bu bir cilt kremi aslında. Hassas, aşırı kuru ciltler, bebekler, çocuklar ve yetişkinler için çok güzel tasarlanmış, cildin bariyerini yenileyici ve koruyucu bir emolyent krem. En temel anti-aging kremi diyebilirim.

Ürünün Yapısı

Çok kalın değil, sürüldüğünde emiliyor ama aynı zamanda da rahatsız etmeyecek şekilde cildin üzerinde hafif bir örtücülük de sağlıyor. Böylece cilt yumuşuyor ve nemi de tutmuş oluyor. Hatta yapısı çok güzel nemlendirici bir makyaj bazı gibi.

sol kısım ürünün direkt yapısı sağ kısım ürünün yedirilmiş hali

Ürünün İçeriği

Su bazlı, caprylic/capric triglyceride en iyi emolyent nemlendirici içeriklerden biridir. İçerisindeki panthenol gibi cildi yumuşatır ve cildi yapılandırmaya yardımcı olur.
Gliserin en iyi hümektanlardandır, cilde nem verir, nemi tutar.
Shea, zeytin ve seabuckthorn, limnanthes alba bitki yağları, yağ alkolleri ile cildi yumuşatır, antioksidan etki sağlar.
Niasinamid ve seramidle cilt bariyerini güçlendirir.
Alpha-glucan oligosaccharide cildin mikrobiyal florasını korumaya ve canlandırmaya yardımcı olur.

Kimler Kullanabilir

Kuru, hassas, dehidre (nemsiz) olgun ciltler çok sevebilir. Yağlı ve karma ciltliler ihtiyaç duyduklarında nemi kilitlemek için kullanabilirler. Benim cildim karma ve sabah akşam nem çekici adımından sonra kullanıyorum. Akşamları nem maskesi olarak harika bir krem!

Uyarı!

Su bazlı olmasına ve oranlarının düşük olmasına rağmen içerisinde bitki yağları bulunuyor. Yağlı ve akneye yatkın bir cildiniz varsa ve bu tip formüllerle anlaşamıyorsanız dikkat edin. Denemeden de belli olmuyor, yağlı ciltlerin de bu tip ürünlerden memnun kaldığı da çok oluyor.

Sık Sorulan Sorular

  • Evet, yüzüm için kullanıyorum.
  • Evet, göz çevreme ve altıma irite etmediği, yağ bezesi yapmadığı, yakmadığı için kullanıyorum. (Bknz. Yüz ürünlerini göz çevresine kullanmak yazım)
  • Vücutta ekstra kıllanma hiçbir şey yapamaz sadece olan kılları besleyebilir. Bunun için de ezberden bu ürün tüylenme yapar diyemeyiz çünkü kişiden kişiye, hormonlara, yaşa göre şartlar değişebilir. Yaş, hormonların değişmesi, menopoz vs ile beraber ‘ama benim ekstra tüylenmem oldu’ diyebilirsiniz ama maalesef kılların hormonlarla beraber tip değiştirmesi kaynaklı olabilirler. Yani dinlenme dönemindeki kıllar terminal kıla( sert ve koyu) dönüşebilirler gibi. Hatta tüylerimiz ve kıllarımız bazı dönemlerde fazlalaşmış gibi gözümüze çarpar işte o kıl döngüsü kaynaklı da olabilir. Fazlaca sebebi var o nedenle tek bir ürüne bu tüylenme yapar demek bana doğru gelmiyor. Ayrıca hiçbwir ürün bende böyle bir probleme sebep olmadı.
  • Bir başka sebebi de; Bepanthol ürününe benzeyen formülde binlerce ürün var, bu içerikler hemen hemen her nemlendirici üründe kullanılıyor o yüzden eğer kendi cildinizde tüyleri tetikleyen bir içerik gözlemlediyseniz içerik bazlı ayrım yapabilirsiniz.