Neutrogena Skin Detox Glikolik Asitli Yüz Temizleme Jeli/Maskesi

Son güncelleme:

Ürünün formülasyonu, lüks markalara eş değer kalitede olup uygun fiyatlı olması, ürünü çekici kılan önemli özelliklerden biri oldu benim için.

Bentonit ve kaolinli bir ürünün içerisinde glikolik ve salisilik asidin olması çok mantıklı. Cildin genel temizliğinin yanı sıra gliserin ve nazik sürfektanlar sayesinde cildi kurutmadan salisilik asit ile gözenekleri daha derin şekilde temizliyor, glikolik asit cildin yüzeyindeki ölü hücreleri temizleyerek cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlıyor. Ciltte uzun süre kalmayacağı için asitlerin cildi irite etme riski az olsa da 1-2 dakika boyunca ciltte kalması istenilen etkiyi de sağlayacaktır. Asitli ürünlerden çekiniyorsanız, cildiniz için uygun olan asitli yüz temizleme ürünlerini kullanarak da cildinize etki sağlayabilirsiniz.

Ürün, kaolin ve bentonit gibi doğal killerden de oluşuyor. Bu kil türleri, gözeneklerde biriken fazla yağ ve ölü derilerin derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Ürünün panthenol, gliserin ve nazik sürfektanlar içermesi cildin kurumasının önüne geçmiş oluyor.

Ürün, her cilt tipi için uygundur. Ancak hassas ciltli kişilerin, parfüm veya diğer içeriklere karşı alerjisi varsa kullanmadan önce ürünü gözden geçirmesi ve patch test yapmasında fayda olacaktır. Ürün, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılabilir.

Sabahları kullanmak, ferahlatıcı hissi nedeniyle tercih edilebilir.

İçerik kısmında öne çıkanlar:

  • Glyserin: (nem çekici, hümektan, en iyi nemlendiricilerden birisi)
  • Kaolin: içerisinde yüksek oranda kaolinite bulunan bir mineral. Her cilt tipi için kullanılabilir ideal bir kildir
  • Bentonit: volkanik bir kil olan ve içerisindeki elektromanyetik negatif yüklü moleküllleri sayesinde pozitif yüklü moleküllere sahip ağır metalleri, bakteriyi, toksini çekme özelliğine sahiptir.
  • Panthenol: b5 vitamini, çok iyi bir nemlendiricidir
  • Salisilik asit: Bha asidir. Yağda çözünen asitlerdendir. Gözenek içerisindeki yağı çözer ve gözeneklerin temizlenmesini sağlar.
  • Glikolik Asit: AHA çeşididir. Cildin en üst katmanında biriken ölü derileri temizler. Cildin daha aydınlık ve eşit gözükmesine yardımcı olur.

Diğer Özellikleri

  • 150 ml
  • Kapağı açıldıktan sonra kullanım süresi 12 ay.
  • Şu anki fiyatı (Ekim 2020) 20-30 TL arası değişiyor. İndirimlerde fiyatı daha da uyguna denk gelebiliyor.

Diğer ürün inceleme yazılarıma buradan göz atabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler:)