Welcos BB Krem vs Missha Cho Bo Yang

Birkaç sene önce watsons’da keşfettiğim welcos bb kremi, o dönem elimde çok fazla bb krem olduğu üzere tam olarak deneyimleyemeden kuzenime vermiştim. Ancak, bu cho bo yang bb ye muadil sanki dediğimi hatırlıyorum. Nitekim tekrar temin ettim ve bir aydır deniyorum. Detaya girmeden hemen söyleyebilirim ki bence kesinlikle muadil. Gelin iki bb kremi de detaylıca inceleyelim.

Renk

Missha farklı renk seçenekleri sunarken welcos tek renk, misshada kullandığım renk 21 ve welcos ile neredeyse aynı. Renklerin karşılaştırmasını instagram postumda görebilirsiniz. İkisi de çok gri altı tonlu değil bence, zaten sürüldüğünde cilt ile tamamen bütünleşiyor ikisi de, o yüzden welcos un tek renk olması sizi korkutmasın. Açık ve buğday tenlilere uyacağını düşünüyorum.

Yapı

İkisinin de yapısı ve duruşu çok benzer. Welcos bir tık daha parlak bitişli diyebilirim ama yine de cildi yağlı göstermiyor aksine aydınlık ve sağlıklı gösteriyor. Mat sevenler için uygun olmayabilir. Burada zevk ve tercih devreye giriyor. Yağlı bir cildiniz varsa ve aydınlık görüntü hoşunuza gidiyorsa gün içerisinde yağlanma yaşarsanız sabitleme pudrası veya yağ emici kağıtlar ile giderilebilir.

İçerik

Tamamen aynı olmasalar da çok benzer içeriklere sahipler. Welcosta ilk 10 içerikte silikon, uv filtresi, krem formunu oluşturan içerikler baskınken, misshada ilk 10 içerikte yine welcos gibi silikon, uv filtresi ve üstlerde panax ginseng root extrat ve arbutin görüyoruz (bence bu extratlar da %1 sınırda) Welcosta bitki extratları, arbutin, snail extrat, madecassoside gibi içerikler biraz daha aşağılarda yer alıyor.

%1 sınırını tahmin etmem gerekirse her ikisinde de bitki extratları ve sevdiğimiz içerikler %1 sınırda diyebilirim. Yani bence aynı yapıda ve hemen hemen aynı işlevde iki krem de.

Fiyat

  • Welcos sadece watsons da satılıyor, güncell fiyatı 60 tl iken indirimde ise 35 civarı oluyor.
  • Missha cho bo yangi missha.com sitesindeki güncel fiyatı 194 tl.

Performans ve Kalite

  • İkisi de Güney Kore üretimi.
  • İkisinin de ciltte duruşu, kalıcılığı aynı diyebilirim. Belki missha biraz daha kalıcı olabilir ancak her ciltte de değişebilir tabii bu deneyim.
  • Kalite olarak sadece üretilen ülkeyi baz alabilirim ancak içeriğe baktığımda ikisin de formülü güzel gözüküyor.
  • Welcosun misshaya göre biraz daha fazla baskın parfüm kokusu mevcut.

Spfli Bir BB Krem veya Herhangi Bir Ten Ürünü Güneş Koruyucusu Olarak Kullanılır Mı?

Maalesef ki herhangi bir ten ürününü yeterli oranda sürmediğimiz için, spfli kozmetik ürünlerini güneş koruyucu olarak kullanmayın. Her mevsim mutlaka uvimate uygulamasından uv yi kontrol edip eğer uv 1,5 un üzerinde ise cilt bakımınızdan sonra güneş kremini doğru oranda sürüp, 10 dk bekleyip bb kremi veya ten ürününüzü (makyajınıızı) üzerine uygulayın.