yüz masajı
yüz masajı

Yüz Masajında Yağ Kullanılmalı Mı?

Yağlı ya da akneye yatkın bir cildiniz varsa ekstra yağa ihtiyaç duyulmayabilir çünkü bu cilt tiplerinde fazla yağ üretimini dengelemek ya da baskılamak istenirken cilde yeniden yağ sürülmesi durumunda eğer akne varsa sürülen yağ bakterileri besleyebilir ve ciltteki yağ oranını yükseltebilir. Bu nedenle “masaj yaparken yağ kullanılması şarttır” diye bir şey yoktur.

Mit, “yağ kullanılmak şarttır”

Gerçek, “yağ kullanmak şart değildir”

Cildinize en uygun serum, losyon, krem ya da essence vb. ürünler de kullanılabilir.

Ben Nasıl Yapıyorum?

İlk olarak yüzümü yıkarken yüz yıkama ürünümü ya 1 dakika kadar masaj yaparak cildime yediriyorum ya da silikon yüz temizleme cihazı kullanıyorum.

Daha sonra serum, losyon, krem, essence vb. ürünlerimi sürüyorum ve çok fazla ürün kullanmıyorum, genelde bu kısım 2 aşama oluyor. Ürünler emilene kadar ya ellerimle ya da 3d roller aletimle yüzüme kısa bir masaj yapıyorum.

Ürünler emildikten sonra masaja devam etmek istersem biraz daha ürün ekliyorum ve aynı şekilde devam ediyorum.

Masaj yaparken cildimin aşırı kaygan ya da kuru olmamasını tercih ediyorum, bu yüzden günlük kullandığım ürünleri tam istediğim kıvamda seçiyorum.

Doğrusu şu ki; tercihinizi cildinize neyin iyi geldiğini tespit ettikten sonra istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Önemli olan; cildinize neyin iyi geldiği ve neyin uygun olduğu

Yani, “yağ kullanmak şart değildir”, masajınızı cildinize uygun ürünleri kullanarak da yapabilirsiniz, daha kolay ve keyifli geliyorsa yağla da yapabilirsiniz.

Yağlarla anlaşan bir cildiniz varsa ve yağ kullanmayı seviyorsanız eğer cildinize uygunsa kuşburnu çekirdeği, üzüm çekirdeği vb. sabit yağlar kullanılabilir. Cildiniz hassassa uçucu yağ içeren ürünlere dikkat edebilirsiniz.

Yağlarla ilgili benim tercihim hazır, güvenli oranlarda ve ortamlarda üretilen ürünler oluyor.

Sevdiğim Markalar

Abtira – Tilia Skin Food – Homemade Aromaterapi – Evolvy Cosmolab – OTC İstanbul – Miseca – Kudra Cilt Besinleri – Zade Vital – Doğalika – Helenas Herb – Simya Evi – Zetyinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi – Purneva

Markaların instagram hesaplarını, instagram paylaşımımda bulabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim,

Sevgiler