Arnica Cilt Bakım Kremi

Performans sanatçısı bir kişiden duyduğum; dansçıların, sporcuların darbe veya incinme kaynaklı morluk, yara, bere için kullandığı; beni takip eden kişilerden de ameliyat sonrasında doktorların önerdiği morluk, inflamasyon önleyici ve yara iyileştirici bir cilt bakım kremi olduğunu öğrendim.

İçeriğini gördüğümde gözlerime inanamadım! Tam bir cilt kremi; içerisinde arnica montana özü yer alıyor. Kan dolaşımını hızlandırıcı, inflamasyon önleyici ve yara iyileştirici bitki özlü bir içerik. Bir diğer kan dolaşımı sağlayan kafein ve at kestanesi var. Göze çarpan diğer etkili içerikler ise antioksidan değeri yüksek olan yeşil çay, akne için çok iyi olan ve aynı zamanda yara iyileştirici olarak da bilinen zinc gluconate yer alıyor. Mannitol (and) Ammonium Glycyrrhizate (and) Caffeine (and) Zinc Gluconate (and) Aesculus Hippocastanum bu içerik Anasensyl® LS 9322 diye geçiyor; tahriş, hassasiyet, inflamasyon ve kızarıklık önleyici.

Ürün Bilgileri

  • 75 ml
  • Eczanelerdeki güncel satış fiyatı 45 tl ama tüm e-ticaret sitelerinde daha uygun fiyatlara da bulabilirsiniz. Geçen sene eczaneden 25 lira civarına almıştım.

Dikkat!

Bazı kaynaklarda arnica montana özünün ciltte hassasiyet yaptığı da belirtilmiş. Eğer ürünü satın alırsanız kullanmadan önce bilek içinde ve boyun kısmında 48 saat alerji ve hassasiyetin testi yapmanızda fayda var.

Nasıl Kullanılır?

Ürünü bir senedir nem tutucu olarak kullanıyorum ve çok beğendim. Cildimde herhangi bir hassasiyet, sivilce gibi aksi bir durum yaratmadı. Akşam Cilt bakım rutinimde Nem tutucu olarak kullandım. Göz çevrenizde yağ bezesi, alerji, yanma, sivilce gibi durumlar yaratmıyorsa göz çevresi için de çok güzel bir bakım kremi görevi görebilir. Kan dolaşımını artırıcı etkisi yorgunluk, uykusuzluk, lenf dolaşımında bozukluk gibi sebeplerle oluşan morluklara yardımcı olacaktır.

Yapısı

Sorbe kıvamında; krem gibi yoğun değil, jel kadar akışkan da değil; benim çok sevdiğim bir yapıya sahip. Ürünü cilde yedirdikçe sorbemsi ıslak ve jelimsi bir kıvama geliyor ama buna rağmen yine de nem tutucu olarak fayda sağlıyor. İçerik ve yapısı kişinin cildine uyarsa her cilt tipi sever gibi.

İçerik

Arnica Montana Flower Extract, Deionized Water, Propylene Glycol (and) Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea), Mannitol (and) Ammonium Glycyrrhizate (and) Caffeine (and) Zinc Gluconate (and) Aesculus Hippocastanum, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Horse Chestnut Ext., Hypericum Perforatum L., Ethyl Alcohol, T.E.A., Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone.