Olival Gece Kremi

Son güncelleme:

Sadece gratislerde satılan bir cevher. Keşfettiğimde indirim dönemiydi ve her ürününü aldım, gündüz kremi, maskesi, misel suyu, peelingi hepsi muhteşem ürünler.

Nasıl Kullanıyorum

Genellikle temiz cildime serum veya kapaplus sürdükten sonra en son aşamada sürüyorum daha yoğun bir yapısı olduğu için. Besleyici ve antiaging etkili olması sebebi ile akşam sürülmesi daha iyi olacaktır.

Kremin Yapısı

Su bazlı bir krem ancak yapısı nemlendirici bir primer gibi biraz yoğun. Yoğun olmasının sebebi bal mumu ve lanolin içeriğinden dolayı olduğunu görebiliriz.

İçerikleri Detayı

En başta su yani su bazlı, susam yağı, kayısı çekirdeği yağı, cera alba yani bal mumu, lanolin yani koyun yününden elde edilen nemi kilitlemesini sağlayan bir ajandır, zeytinyağı, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate bitki bazlı cilt nemlendirici, çuha çiçeği yağı, ceteryl alcohol emollient yani nemlendirici yumuşatıcı ve kreme dokusunu veren bir maddedir cilde hassasiyet yaratmayan yağ alkollerindendir, glycerin nem tutucudur, aloe vera suyu, papatya çiçeği yağı cildi yatıştırıcı etki sağlar, ölmez çiçek yağı, benzyl alcohol krem formülasyonunu koruyucu ve diğer içeriklerin cilde nüfuz etmesini sağlayan bir maddedir, salisilik asit gözenek içine girer ve siyah nokta oluşmamasını, ölü hücreleri temizleyerek sağlayan beta hidroksi asitlerdendir(bha), sorbik asit kremde bakteri oluşmasını önleyen koruyucu maddedir, limonene narenciye grubunun koku moleküllerinden biridir, linalool ise zambak kokusunu andıran bir koku molekülüdür.

İçerik Kısmında Nelere Dikkat Edilmeli

İçerik kısmında, en yüksek oranda madde ihtiva edenden en düşük oranda madde ihtiva eden içeriğe doğru hiyerarşik şekilde yazılır. İlk 6 içerik en dikkat edilmesi gereken içeriklerdir. 

Kimler Kullanabilir

25 ve üstü yaş, kuru, normal, karma ciltler kullanabilirler. İçeriğinde cildi tıkayacak bir içerik görmediğim için sivilceye sebep olacak bir krem gibi gözükmüyor tabii yine de belli olmaz her cilt tipi farklıdır.